Zwiększenie żywotności nadwozia wywrotki

Zwiększenie żywotności nadwozia wywrotki

Korozja prędzej czy później dotyczy każdego pojazdu, także maszyn ciężkich takich jak wywrotki. Nadwozia samochodów wykonane są z metalu, który pod wypływem trudnych warunków zaczyna rdzewieć. Podwozia są bardzo podatne na korozję, ponieważ cały czas są narażone na uderzenia kamykami, wodę, brud, w okresie jesienno/zimowym dodatkowo sól i chemikalia do odladzania nawierzchni. Korozja nie tylko wygląda nieestetycznie, ale wiąże się też z wysokimi kosztami naprawy, skorodowane nadwozie wymaga bardzo kosztownej naprawy. Warto zastanowić się w jaki sposób można chronić nasz pojazd, aby uniknąć takich sytuacji. Dla wszystkich samochodów najbardziej niekorzystna jest jesień i zima, ponieważ to właśnie po zimie powstaje najwięcej ognisk korozji. Dlatego warto zabezpieczyć wywrotkę przed korozją pod koniec lata lub wczesną jesienią.

Jaki środek wybrać do ochrony powierzchni wywrotki?

Jednym z produktów polecanych na rynku jest Raptor - uretanowy środek do ochrony karoserii. Najczęściej wykorzystuje się go w motoryzacji, ale także w transporcie, lotnictwie, rolnictwie, przy zabezpieczaniu łodzi, podłóg. Dzięki swojej niezwykłej przyczepności, może być zastosowany na praktycznie każdej powierzchni: drewno, aluminium, beton, powierzchnie metalowe, sklejki kompozytowe, włókna szklane tworzywa sztuczne. Można go także wykorzystywać na powierzchniach pomalowanych wcześniej farbą na bazie wody lub rozpuszczalnika albo lakierem. Szeroki obszar jego zastosowania powoduje, że znakomicie sprawdzi się do zabezpieczenia nadwozia wywrotki.

Najważniejsze właściwości tego produktu to:

  • łatwość w użyciu
  • wysoka twardość i trwałość,
  • możliwość zastosowania do wielu rodzajów podłoża,
  • zabezpieczenie przed wilgocią, solą, korozją, rdzą, wysoką temperaturą i promieniami UV, .

Dlaczego warto wybrać Raptor do konserwacji nadwozia wywrotki ?

Zabezpieczenie wywrotki Raptorem pozwoli przez długie lata cieszyć się zdrowym nadwoziem bez ognisk korozji. Produkt, po połączeniu z utwardzaczem tworzy ultra twardą powłokę, chroniącą przez zabrudzeniem oraz odporną na jakiekolwiek zarysowania i uszkodzenia. Sama powłoka również ma właściwości wodoodporne, dlatego nie doznaje uszczerbków, dzięki czemu nie powstają ogniska korozji.

Środek jest bardzo łatwy w użyciu, nakłada się go przy pomocy pędzla lub wałka, można też użyć pistoletu do baranka (po odpowiednim rozpuszczeniu). Jego aplikacja nie powinna nikomu sprawić większych problemów. Dużą zaletą produktu jest możliwość mieszania go ze specjalnymi barwnikami, co pozwala nam uzyskać wybrany kolor z dostępnej palety. Środek jest szybkoschnący, więc przeprowadzenie renowacji nadwozia wywrotki trwa naprawdę szybko.

Pozostaw komentarz