Zwiększenie trwałości powierzchni kontenerów

Zwiększenie trwałości powierzchni kontenerów

Kontenery to powszechnie używane urządzenia transportowe, w dodatku jedne z najtrwalszych i umożliwiających wielokrotne wykorzystanie. Niezbędne okazuje się zwiększanie trwałości ich powierzchni, ponieważ nawet najmocniejsza stal narażona jest na uszkodzenia mechaniczne lub elektrochemiczne. Jak użycie lakierów poliuretanowych może pomóc?

Dlaczego kontenery wymagają ochrony

Z uwagi na niekorzystne czynniki atmosferyczne, utrzymanie metalowej konstrukcji kontenera w dobrej kondycji może stanowić nie lada wyzwaniem. Ponieważ znaczna ich część wykorzystywana jest w transporcie morskim, duży odsetek ognisk korozji powstaje po kontakcie z solą morską. Niejednokrotnie korozja postępuje w miejscach trudnych do zauważenia, miedzy innymi na fragmentach podłogi i na rogach kontenera. Dla zapewnienia wymaganego stopnia ochrony i przedłużenia trwałości metalu, należy stosować specjalne preparaty, takie jak lakiery poliuretanowe.

Lakiery poliuretanowe zwiększają trwałość kontenerów

W ochronie metalowych urządzeń transportowych pomocne są lakiery poliuretanowe. Znacznie zwiększają trwałość kontenerów wykorzystywanych w transporcie samochodowych, kolejowym, śródlądowym oraz morskim. Wysokiej jakości lakier pozwala nanieść na metalową konstrukcję trwałą i twardą powłokę, która skutecznie ochroni kontener przed rdzą, korozją, solą morską oraz wysokimi temperaturami. Oczywiście raz naniesiona powłoka nie zapewnia ochrony na cały okres eksploatacji. Co jakiś czas należy powtarzać konserwację, aby metalowy kontener jak najdłużej mógł spełniać swoje funkcje, przynosząc dochód.

Ogromną zaletą lakierów poliuretanowych jest fakt, że są to środki bardzo łatwe w użyciu. Można je nanosić na wybrane powierzchnie, wykorzystując popularne metody, między innymi:

  • Pistolet do baranka
  • Wałek
  • Pędzel
  • Pistolet HVLP (po rozcieńczeniu lakieru)

Jakie lakiery do ochrony kontenerów wybrać?

Zachęcamy do używania jedynie profesjonalnych środków ochrony elementów metalowych. Godny polecenia jest niezniszczalny lakier poliuretanowy U-POL Raptor, który pozwala osiągnąć wysoki stopień ochrony kontenerów. Jego aplikacja jest bardzo łatwa, a stworzona powłoka - twarda i trwała. Po nałożeniu warstwy ochronnej, lakier Raptor daje efekt struktury w kolorze czarnym. Dla uzyskania powłoki kolorowej, wystarczy wymieszać go z lakierem akrylowym o wybranym zabarwieniu (wystarczy 10-15% akrylu).

Regularna konserwacja kontenerów lakierami Raptor to jedna z najlepszych metod ochrony metalowych urządzeń transportowych. Pozwala na wydłużenie czasu użyteczności kontenera. Dzięki temu możliwa staje się optymalizacja zysków w przedsiębiorstwie zajmującym się transportem i spedycją.

Pozostaw komentarz