Zabezpieczenie zewnętrznych części rurociągów

Zabezpieczenie zewnętrznych części rurociągów

Zewnętrzne części rurociągów narażone są na działanie wielu szkodliwych czynników, które mogą prowadzić do powstawania rdzy i korozji, a w konsekwencji do awarii. Koniecznie należy zadbać o ich odpowiednie zabezpieczenie, aby móc uniknąć ich napraw, które mogą wiązać się ogromnymi kosztami. Stosując odpowiednie środki do ochrony antykorozyjnej można mieć pewność ich odpowiedniego funkcjonowania przez długie lata. Jakie są korzyści z użytkowania lakierów poliureatanowych? O tym przeczytasz w poniższym artykule.

Dlaczego odpowiednie zabezpieczenie rurociągów jest tak istotne?

Mnogość realizowanych inwestycji sprawia, że społeczeństwo może stale rozwijać nowe technologie i podnosić komfort życia. Ogromnym zagrożeniem dla wielu inwestycji jest zjawisko korozji, które sprawia, że niszczeniu ulega wielu rurociągów. Ich naprawa, ze względu na umiejscowienie jest trudna, dlatego coraz częściej zwraca się uwagę na zabezpieczenie ich przed korozją, dzięki czemu możliwe jest zwiększenie trwałości realizowanych inwestycji. W końcu za pomocą rurociągów transportuje się ropę naftową, gaz, wodę czy ścieki, dlatego brak odpowiednich powłok może przyczynić się do przerw w ich dostawach czy odbiorze, a także do strat finansowych. Zjawisko korozji najczęściej obejmuje zewnętrzne części rurociągów, dlatego ich zabezpieczenie może być niezwykle proste i szybkie. Świetną opcją są produkty marki U-POL Raptor, które idealnie zabezpieczają różnorodne części metalowe przed korozją, rdzą, wilgocią i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Jakie są właściwości produktów U-POL Raptor?

Pracę na rzecz przeciwdziałania korozji rurociągów są jednym z najważniejszych etapów budowy różnorodnych instalacji. W końcu ze względu na swoje umiejscowienie rurociągi muszą mierzyć się z niekorzystnym działaniem wielu czynników. To sól morska, wilgoć, powietrze, wysoka temperatura, gazy przemysłowe czy zanieczyszczenie gleby. Z tym wszystkim świetnie radzą sobie lakiery poliureatanowe Raptor w połączeniu z antykorozyjnym podkładem epoksydowym. Są to trwałe i odporne powłoki, dzięki którym można stworzyć idealne zabezpieczenie wielu powierzchni. To wodoodporność i trwałość, bez których rurociągi będą podatne na szybkie uleganie korozji i niszczeniu. Preparat Raptor jest bardzo prosty w użyciu, a ich użycie pozwala na uzyskanie mocnej i niezniszczalnej powłoki na długie lata. To gwarancja bezawaryjności rurociągów nawet przy bardzo ekstremalnych warunkach.

Pozostaw komentarz