Zabezpieczenie karoserii floty samochodów dostawczych

Zabezpieczenie karoserii floty samochodów dostawczych

Samochody dostawcze są eksploatowane, nierzadko w ciężkich warunkach. Służbowe pojazdy, służące do przewożenia różnych towarów, pracują znacznie więcej niż przeciętny samochód, poruszają się po drogach i różnym terenie praktycznie w każdej pogodzie. Z tego powodu lakier tych pojazdów często ulega uszkodzeniom, przetarciom, zadrapaniom. Tego typu drobne uszkodzenia bardzo szybką potrafią wygenerować dodatkowe koszty napraw, ze względu na powstawanie korozji.

Na co najczęściej jest narażona jest flota samochodów dostawczych?

 • częste ładowanie i rozładowywanie różnego rodzaju towarów, przesuwanie, uderzanie, zadrapanie
 • długie trasy na różnego rodzaju nawierzchniach
 • jazda po mieście
 • dynamicznie zmieniające się warunki atmosferyczne
 • zarysowania, stłuczki, przetarcia
 • deszcze, upały, śnieg
 • w okresie zimowym sól, piasek

Jaki jest tego efekt?

Wyraźne zarysowania, przetarcia, wyblakły lakier, wgniecenia, plamy rdzy i spowodowany tym nieestetyczny wygląd pojazdu. Wpływa to negatywnie na wizerunek firmy, której logo najczęściej jest naklejone na samochód. Zniszczone elementy konstrukcji wymagają także napraw oraz ponownego lakierowania, które jest bardzo kosztowne.

Jak można zapobiegać i ograniczać zużycie/zniszczenia floty samochodów dostawczych?

Z pomocą przychodzi nam innowacyjny preparat U-POL Raptor, którym możemy pomalować dowolną powierzchnię pojazdu, wymagającą zabezpieczenia. W ten sposób uzyskamy trwałą powłokę chroniącą pojazd o bardzo estetycznym wyglądzie. Ogromnym plusem tego rozwiązania jest to, że produkt występuje w trzech wariantach kolorystycznych, czarny, biały i do barwienia. Stosując ostatni z wcześniej wymienionych wariantów, można uzyskać dowolną barwę poprzez dodanie pigmentu. Następnie preparat nakładamy przy użyciu wałka, pędzla lub pistoletu do malowania, na najbardziej narażonych na uszkodzenia elementach pojazdu.

Dlaczego warto użyć profesjonalnej powłoki do zabezpieczania karoserii?

 • Możesz nałożyć delikatną warstwę ochronną na karoserii pojazdu, grubszą i silniejszą na krawędziach paki oraz warstwę antypoślizgową w miejscach załadunku. Dzięki temu każda powierzchnia zostanie zabezpieczona odpowiednio do potrzeb.
 • Nawet cienka warstwa U-POL Raptor na samochodach dostawczych zapewnia dobrą wytrzymałość mechaniczną, chemiczną oraz atmosferyczną. Konstrukcja pojazdu będzie bezpieczna, co wydłuży maksymalny okres eksploatacji pojazdu.
 • Nałożona powłoka jest także łatwa do wyczyszczenia. Dzięki temu auta zawsze będą się doskonale prezentować, budując dobrą opinię o firmie.
 • Raz nałożony preparat działa przez wiele lat, chroniąc zabezpieczone elementy floty przed czynnikami zewnętrznymi.

Farby i lakiery Raptor pozwalają w znaczący sposób ograniczyć wydatki na naprawy pojazdów dostawczych, wydłużają czas ich użytkowania i cieszą estetycznym wyglądem. Dzięki swoim właściwością Raptor cieszy się uznaniem użytkowników samochodów prywatnych, jak i wśród firm posiadających własną flotę pojazdów.

Pozostaw komentarz