Zabezpieczenie elementów jachtu - czy powłoki Raptor będą odpowiednie?

Zabezpieczenie elementów jachtu - czy powłoki Raptor będą odpowiednie?

Ochrona części i akcesoriów jachtu to niełatwe zadanie dlatego warto poświęcić czas i dokładnie przemyśleć sposoby, a także preparaty ochronne. Dzięki temu zyska się pewność, że łódź ani akcesoria nie zostaną uszkodzone podczas użytkowania. Drugi element, który warto wziąć pod uwagę to stylowy wygląd zabezpieczonych powierzchni.

Znalezienie odpowiedniego rozwiązania, które spełnia powyższe kryteria może być nie lada wyzwaniem. Warto zainteresować się preparatem Raptor firmy U-pol, która produkuje powłoki do wszystkich rodzajów powierzchni, w tym również do jachtów. Zatem jeżeli szukasz skutecznej i estetycznej ochrony dla swojej łodzi / jachtu to powłoki Raptor mogą być idealne właśnie dla Ciebie.

Czym wyróżniają się powłoki Raptor od innych rozwiązań dostępnych na rynku?

Na początek, Raptor nie jest zwykłym natryskowym środkiem ochronnym, dzięki wieloletniemu doświadczeniu, a także analizie potrzeb klientów firma U-pol stworzyła produkt, który od lat jest liderem rynku powłok uretanowych. Powłoki Raptor są wyjątkowo trwałe i twarde, a także zapewniają doskonałą ochronę przed solą, korozją, wilgotnością oraz wysokimi temperaturami. Oczywiście na rynku są alternatywy starej generacji, pytanie czy warto ryzykować naszą łodzią stosując rozwiązania, które bardzo często dają niższy poziom zabezpieczenia i narażają nas na czasochłonne i kosztowne naprawy. Dlatego warto postawić na nowoczesne produkty takie jak Raptor, które w połączeniu z utwardzaczem tworzą ultra odporną na zarysowania i zniszczenia powierzchnię. Warto również wspomnieć że powłoki Raptor sprawdzą się nie tylko do ochrony jachtów, ale można je także stosować w pick-upach, maszynach budowlanych, samochodach terenowych i wielu innych. Szeroka gama zastosowań najlepiej pokazuje jak skuteczny jest Raptor.

Jakie elementy jachtu może chronić powłoka Raptor?

Elementy jachtu, które mogą być chronione przez powłokę Raptor to:

  • pokład,

  • kadłub,

  • nadbudówka.

Powłoka Raptor jest najczęściej stosowana na jachtach wykonanych ze stali lub aluminium. Można ją jednak nakładać także na inne rodzaje materiałów, takie jak drewno, włókno szklane lub włókno węglowe. Nałożenie powłoki Raptor na kadłub lub nadbudówkę jachtu może zapobiec powstawaniu uciążliwej korozji w tych miejscach. Dzieje się tak, ponieważ tworzy ona barierę między metalem, a wodą i czynnikami atmosferycznymi takim jak słońce, wilgoć, powietrze. Pomaga także zapobiegać przedostawaniu się wilgoci do metalu, co z kolei uniemożliwia powstawanie korozji w tych miejscach. Nałożenie tej powłoki na pokład jachtu pomoże chronić tę część przed uszkodzeniami spowodowanymi przez słoną wodę, która rozpryskuje się na niej podczas żeglugi w trudnych warunkach morskich. Uszkodzenia powstają w miarę upływającego czasu i na początku są niewidoczne, z czasem niezabezpieczone powierzchnie ulegają przyspieszonemu zużyciu, które prowadzą do defektów powierzchni, a nas czekają kosztowne naprawy. Dlatego warto pomyśleć o zabezpieczeniu Twojego jachtu zanim będzie za późno i zamiast martwić się kosztownymi naprawami po prostu korzystać z uroków żeglowania.

Pozostaw komentarz