Zabezpieczenie antykorozyjne podłogi SUVów

Zabezpieczenie antykorozyjne podłogi SUVów

Korozja podłogi w samochodach to jeden z największych problemów, z jakimi zmagamy się jako kierowcy. Jeśli dodatkowo zimą parkujemy pod tak zwaną „chmurką”, to tym częściej musimy się z nim mierzyć. Nawet jeśli posiadamy SUV-y, które są autami o wysokim podwoziu i mogłoby się zdawać, że bardziej odporne na trudne warunki atmosferyczne, powinniśmy odpowiednio zabezpieczyć podłogę przed korozją.

Kiedy i dlaczego należy zabezpieczyć podłogę w SUV-ach?

Obecne ceny rynkowe Suv-ów są dość wysokie, zatem kupując auto tego typu, mamy nadzieję, że posłuży nam ono w dobrym stanie przez wiele lat. Jednym z najczęstszych problemów, z jakimi musimy się mierzyć jako właściciele samochodów, jest korozja ich podłogi. Sprzyjają jej trudne warunki na drogach oraz zmienność pogody. Deszcze, śnieg, wilgoć, błoto, a także regularne, dokładne mycie auta sprawiają, że podłoga ma ciągłą styczność z wodą, co powoduje dość szybką jej korozję. Rdza zaś nie tylko tworzy w niej dziury, ale także osłabia progi i całą konstrukcję auta. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie antykorozyjne – najlepiej odpowiednimi i skutecznymi środkami marki Raptor.

Dawniej standardem było, że zaraz po zakupie nowego auta jechaliśmy do zaufanego blacharza, aby pokrył jego podłogę odpowiednim środkiem antykorozyjnym. Dziś na szczęście nie musimy już tego robić, bo blachy z których jest ona wykonana, są ocynowane. Jednakże jeśli kupujemy używanego, kilkuletniego SUV-a, to o pokryciu jego podłogi uretanowym środkiem ochronnym Raptora powinniśmy pomyśleć od razu.

Jakie zabezpieczenie antykorozyjne podłogi SUV-ów wybrać?

Bez względu na to, czy będziemy sami zabezpieczać podłogę w naszym SUV-ie, czy też oddamy auto do zakładu blacharskiego, to do nas powinna należeć ostateczna decyzja odnośnie do zastosowanego zabezpieczenia antykorozyjnego. Warto zatem zaufać najlepszym i sprawdzonym środkom, takim jak Raptor, które zagwarantują nam oczekiwany efekt. Przy ich wyborze powinniśmy kierować się następującymi czynnikami:

  • szybkim czasem schnięcia,
  • łatwością aplikacji,
  • dealną przyczepnością.

Dlatego właśnie wybieramy uretanowe środki ochronne Raptora, które są niezniszczalne i dają 100% trwałości na lata, a także spełniają wszystkie powyższe kryteria. Ich zaletą jest również to, że można je zastosować na każde podłoże, ponadto posiadają wytrzymałą powłokę uretanową K2. Co więcej, pokrycie Raptorem podłogi SUV-a zajmuje nam niewiele czasu, gdyż środek nakłada się metodą natryskową.

Jak zabezpieczyć podłogę przed korozją w SUV-ach – krok po kroku?

Wiemy z własnego doświadczenia, że większość kierowców, tak jak i my, woli samemu dokonać zabezpieczenia podłogi środkami uretanowymi Raptora. Po pierwsze zmniejszają się wówczas koszty związane z opłaceniem usługi malowania, po drugie jesteśmy perfekcjonistami i lubimy mieć wszystko pod kontrolą. W jaki sposób zatem zabezpieczamy podłogi w SUV-ach krok po kroku?

  1. Oczyszczamy i dokładnie osuszamy podłogę.
  2. Odtłuszczamy powierzchnię.
  3. Nakładamy podkład, który będzie zapobiegał dalszej korozji.
  4. Nakładamy metoda natryskową uretanowy środek ochronny Raptora.
Pozostaw komentarz