Zabezpiecz myjnię samochodową przed korozją

Zabezpiecz myjnię samochodową przed korozją

Wilgoć to nieodłączny czynnik związany z pracą myjni samochodowych. Wraz z czasem eksploatacji poszczególnych urządzeń i konstrukcji stanowiskowych stan elementów metalowych systematycznie się pogarsza. Praca w permanentnie mokrym środowisku zmniejsza żywotność konstrukcji stalowych - szczególnie tych, które nie zostały dostatecznie zabezpieczone przed korozją. To argument za tym, aby zastosować dodatkową ochronę najbardziej narażonych części. Można tego dokonać zabezpieczając elementy metalowe za pomocą uretanowych preparatów ochronnych.

Dlaczego warto zadbać o elementy metalowe na myjni?

Zarówno w otwartych myjniach samochodowych, jak i w zamkniętych stanowiskach myjących stosuje się różnego rodzaju konstrukcje, które muszą być przystosowane do pracy w dużym zawilgoceniu. Niekiedy, mimo podejmowania wszelkich starań, korozja i tak się pojawia. Dotyczy to m.in. spojeń części metalowych, które nie posiadają dostatecznie dużej ochrony przed narostem rdzy. To duży problem użytkowy, gdyż spłukiwana rdza zabarwia wodę, przez co prestiż myjni obniża się. Klient może dojść do wniosku, że nie będzie dłużej korzystać z usług zaniedbanej myjni samochodowej i już więcej nie odwiedzi konkretnego punktu. Myjnia ma się bowiem kojarzyć z miejscem czystym, zadbanym i schludnym. Uszkodzenia korozyjne myjni mogą także z czasem stanowić zagrożenie, gdyż tego typu obiekt ulega osłabieniu konstrukcyjnemu. Warto, jeszcze przed pojawieniem się tego typu problemów, zabezpieczyć metalowe elementy za pomocą uretanowego środka ochronnego Raptor.

Ochrona konstrukcji stalowych przed korozją

Raptor to preparat przeznaczony przede wszystkim do zabezpieczania karoserii samochodowych przed niekorzystnym i długotrwałym oddziaływaniem wilgoci. Nie stoi jednak nic na przeszkodzie, aby Raptor został użyty jako pokrycie innych części metalowych, np. w myjniach samochodowych. Preparat jest produktem szybkoschnącym, który zastyga na naniesionej powierzchni zabezpieczając ją przed negatywnymi czynnikami. Elementy pokryte uretanem są bardziej trwałe, stają się wodoodporne i zabezpieczone przed porysowaniami. Dużą zaletą preparatu ochronnego jest szybkość użycia. Opakowanie z przygotowanym płynem i utwardzaczem przypina się do pistoletu, a następnie pod ciśnieniem rozprowadza na przygotowanej uprzednio powierzchni. Konstrukcja metalowa musi być czysta, odrdzewiona, odtłuszczona i sucha. Producent preparatu zaleca zabezpieczanie elementów z użyciem przynajmniej dwóch warstw preparatu. Lakier Raptor pozwala na dokonanie szybkiego i efektywnego zadbania obiekty stalowe, zabezpieczając je przed dalszą pracą w niekorzystnych warunkach wysokiej wilgotności.

Pozostaw komentarz