W jakich kolorach występuje lakier Raptor

W jakich kolorach występuje lakier Raptor

Na rynku Istnieje wiele różnych rodzajów lakierów samochodowych i bez wątpienia każdy z nich ma swoje wady i zalety. Najbardziej pożądaną cechą lakierów samochodowych jest oczywiście wytrzymałość. Niezwykle trwałym i odpornym na uszkodzenia mechaniczne produktem jest specjalistyczny lakier Raptor, który znajduje szerokie zastosowanie w branży motoryzacyjnej. Czym charakteryzuje się ten produkt i w jakich kolorach występuje lakier Raptor?

Raptor to środek uretanowy 2K, który charakteryzuje się przede wszystkim dużą trwałością i odpornością. Skutecznie zabezpiecza powierzchnię przed rdzą, korozją, solą, wilgocią oraz skrajnymi temperaturami. Środek można aplikować w bardzo łatwy i szybki sposób, za pomocą pistoletu, wałka lub też po prostu pędzla. Raptor znajduje zastosowanie przede wszystkim w branży motoryzacyjnej, jednak możliwości wykorzystania tego produktu są niemal nieograniczone.

Zalety środków uretanowych w branży motoryzacyjnej

Środki uretanowe mają kilka istotnych zalet. Przede wszystkim lakier nie wchodzi w silne reakcje z podłożem, na którym jest aplikowany. Dzięki temu można nakładać go na niemal każdy rodzaj farby. Produkty uretanowe po nałożeniu bardzo szybko schną. Przede wszystkim jednak ich największymi zaletami jest tworzenie powłoki, którą cechuje niesamowita trwałość. Co do zasady nie ulegają one matowieniu i rozpadowi oraz nie są podatne na odpryskiwanie.

W jakich kolorach występuje lakier Raptor?

W przypadku samochodów kolor lakieru jest ważny, ponieważ poza skuteczną i trwałą ochroną produkt musi gwarantować idealny i atrakcyjny wygląd. Lakier Raptor występuje na rynku w dwóch wersjach kolorystycznych - czarnej oraz do zabarwienia. Wersję do zabarwienia można zmieszać z dowolnym barwnikiem, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie dowolnego odcienia z palety RAL. W ten sposób lakier Raptor można dopasować do koloru samochodu za pomocą kodów lakierów podanych przez producenta auta. Efektem jest wówczas atrakcyjna struktura lakieru w pożądanym kolorze. Lakier Raptor może być więc stosowany bardzo uniwersalnie, w każdej wersji kolorystycznej zachowa swoja funkcjonalności.

Lakiery Raptor to stosunkowo nowy produkt, istniejący na polskim rynku od kilku lat. Największą popularność zdobył już między innymi w Stanach Zjednoczonych. Systematycznie jednak wzrasta jego popularność również w Polsce, gdzie zyskuje coraz większe zaufanie i przychylność klientów w branży motoryzacyjnej, przemysłowej oraz rolniczej.

Pozostaw komentarz