Trwałe zabezpieczenie konstrukcji stalowych

Trwałe zabezpieczenie konstrukcji stalowych

Konstrukcje oraz elementy stalowe, takie jak hale, linie produkcyjne, wieże i maszty wymagają odpowiedniego zabezpieczenia przed rdzą oraz korozją. Są one szczególnie narażone na działanie warunków atmosferycznych co może powodować powstawanie na nich rdzy oraz korozji. Nie tylko wpływają one negatywnie na wygląd konstrukcji stalowych, ale także mogą znacząco je osłabiać. Z tego względu tak ważne jest zastosowanie najwyższej jakości produktów ochronnych.

Skuteczne sposoby na zabezpieczenie konstrukcji stalowych

Już podczas projektowania i produkcji konstrukcji stalowych warto zadbać o odpowiednie ich zabezpieczenie i zminimalizowanie ryzyka gromadzenia się wody. W tym celu ogranicza się do minimum ilość miejsc, takich jak zagłębienia oraz ostre kąty, w których mogłaby się ona zbierać, a następnie powodować powstawanie korozji. Stosowane są także odpowiednie środki zabezpieczające przed korozją nakładane na poszczególne elementy konstrukcji już podczas produkcji. Doskonałe efekty daje także pokrywanie gotowych już konstrukcji produktem uretanwym, jakim jest lakier Raptor. Tworzy ona bardzo trwałą powłokę, która zapobiega przedostawaniu się wody. Dzięki temu elementy stalowe są doskonale chronione przed korozją. Jest to na tyle uniwersalny środek, że można stosować go z powodzeniem również do zabezpieczenia karoserii i podwozia pojazdów.

Zalety stosowania środków zabezpieczających przed korozją

Nakładanie lakieru Raptor jest bardzo proste i bezproblemowe. Można bowiem zrobić to za pomocą wałka, pistoletu do baranka lub pędzla. Doskonale rozprowadza się po powierzchni i umożliwia dotarcie do każdego zakamarka. Można stosować go na praktycznie każdej powierzchni, nawet takiej, która jest mocno zniszczona. Dodatkowymi zaletami lakierów Raptor są także:

  • bardzo szybkie schnięcie,
  • doskonała ochrona przed uszkodzeniami i zarysowaniami,
  • duża trwałość.

Powstała dzięki niemu powłoka zastyga ekspresowo. Jest ona bardzo odporna na zarysowania oraz uszkodzenia mechaniczne. Chroni również przed niekorzystnym działaniem promieniowania UV oraz wysokimi temperaturami. Zastosowanie tego produktu pozwala skutecznie poprawić wygląd całej konstrukcji i usunąć widoczne rysy czy innego rodzaju uszkodzenia. Do uzyskania optymalnych efektów wystarczy zastosowanie już jednej warstwy lakieru Raptor. Posiada on również właściwości antypoślizgowe oraz wygłuszające, które są szczególnie istotne podczas używania lakieru do zabezpieczenia pojazdów. Produkt ten dzięki swoim właściwościom ma bardzo szerokie zastosowanie.

Pozostaw komentarz