Szerokie zastosowanie lakierów poliuretanowych

Szerokie zastosowanie lakierów poliuretanowych

Lakiery poliuretanowe mają szerokie zastosowanie w przemyśle, budownictwie i motoryzacji. Używane są najczęściej do malowania konstrukcji metalowych, stalowych oraz żeliwnych. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę z faktu, iż mogą być one stosowane również na podłożach betonowych, drewnianych i innych. W poniższym artykule zaprezentujemy ich najczęstsze zastosowanie.

Lakiery poliuretanowe - czym się charakteryzują?

Lakiery poliuretanowe tworzą niezwykle solidną i trwałą warstwę, która skutecznie zabezpiecza miejsca przed uszkodzeniami oraz postępującą korozją. Tworzy powłokę odporną na ścieranie która dodatkowo jest w pełni odporna na działanie czynników atmosferycznych oraz różnego rodzaju detergentów, olejów czy rozpuszczalników. To również skuteczna ochrona przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, które może powodować postępujące zniszczenia powierzchni.

Jak stosuje się lakiery poliuretanowe?

Użycie lakierów poliuretanowych jest bardzo proste i można wykonać to również samemu. W przypadku wielkopowierzchniowych obiektów możliwe jest wykorzystanie malowania natryskowego. Mają one szerokie zastosowanie, będą odpowiednie do skutecznej konserwacji powierzchni przeciw działaniu niskich jak i wysokich temperatur. Dzięki ich użyciu powierzchnie zyskują wysoką trwałość oraz odporność przez długi czas.

Zastosowanie lakierów poliuretanowych

Lakiery poliuretanowe wykorzystywane są podczas malowania wielu powierzchni. Jednak najczęściej stosowane są w przypadku powierzchni stalowych, metalowych oraz żeliwnych. To często wybierany materiał do zabezpieczania powierzchni w fabrykach, stoczniach jak również podczas budowy dróg i innych obiektów architektonicznych. Dodatkowo stosowane są również do malowania maszyn i urządzeń rolniczych, samchodów oraz kontenerów, hali magazynowych stalowych, silosów oraz kładek, mostów i innych. Jak widać, zastosowanie lakierów poliuretanowych jest wręcz niemal nieograniczone, a dzięki korzystnym parametrom technicznym pozwala na zachowanie powłoki odpornej na negatywne działanie czynników zewnętrznych, ścierania czy uszkodzeń mechanicznych. To pozwala znacznie przedłużyć czas użytkowania obiektów, elementów oraz maszyn.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Poszukując skutecznej ochrony dla elementów metalowych, stalowych oraz innych podatnych na negatywne działanie czynników zewnętrznych czy uszkodzeń, warto wybrać możliwości, jakie oferują lakiery poliuretanowe. Dzięki nim skutecznie zakonserwujemy te miejsca oraz sprawimy, że będą one odporne na wszelkie niespodziewane sytuacje.

Pozostaw komentarz