Sezonowa konserwacja pługu rolniczego

Sezonowa konserwacja pługu rolniczego

Pług rolniczy jest stosowany do orki, czyli przewracania i mieszania warstwy gleby. Jest to narzędzie służące do przygotowywania gruntu pod uprawy rolnicze, usuwania chwastów oraz szykowania gleby do siewu lub sadzenia. Pług jest stosowany zazwyczaj jesienią lub zimą, przed rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, aby gleba mogła "odpocząć" i przygotować się do przyszłych upraw. Jak każdy sprzęt rolniczy, może on ulegać zniszczeniu, zużyciu czy awariom. Dlatego, aby zadbać o dobrą kondycję urządzenia, konieczne jest wykonywanie regularnych zabiegów konserwujących przy pomocy specjalistycznych preparatów.

Jak konserwować pług rolniczy?

Aby pług rolniczy działał prawidłowo i długo służył, ważne jest jego regularne, sezonowe konserwowanie. Oto kilka kroków, które mogą pomóc w konserwacji pługa:

Czyszczenie - po każdym użyciu należy dokładnie oczyścić pług z zanieczyszczeń, takich jak błoto, części roślin i ziemi.

Smarowanie - ważne jest, aby regularnie smarować ruchome części pługa.

Kontrola - regularnie należy sprawdzać stan elementów mechanicznych i hydraulicznych pługa, bez zwłoki wymieniać uszkodzone części.

Magazynowanie - po sezonie rolniczym, pług powinien być odpowiednio zakonserwowany i przechowywany w suchym i bezpiecznym miejscu. Przed rozpoczęciem pracy z pługiem należy dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi i zastosować się do zaleceń producenta.

Do konserwacji pługa rolniczego po okresie sezonowym, warto użyć sprawdzonych środków i preparatów. Polecanym produktem jest przede wszystkim lakier marki Raptor, który odpowiednio zastosowany skutecznie zabezpieczy konserwowane powierzchnie pługa przed zarysowaniem i uszkodzeniami mechanicznymi. Poza stworzeniem twardej powierzchni odpornej na rdzę farby Raptor nadają też nowy wygląd pługowi. Omawiany produkt jest łatwy w użyciu, wydajny, wykazuje bardzo dobrą przyczepność po uprzednim przygotowaniu powierzchni przeznaczonej do lakierowania. Z powodzeniem zatem można go stosować do konserwacji pługów lub innych maszyn rolniczych.

Wykorzystanie preparatów Raptor pozwala stworzyć na powierzchni trwałą powłokę ochronną, zapewniającą dużą wytrzymałość na zmienne, wymagające warunki pracy. Powłoka jest odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz substancje mineralne i chemiczne.
Z aplikacją farby Raptor powinna sobie poradzić każda osoba, ponieważ czynność ta nie wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Po zapoznaniu się z instrukcją stosowania preparatu można przystąpić do prac. Wystarczy dokładnie oczyścić powierzchnię, a następnie nałożyć lakier za pomocą wałka lub pistoletu natryskowego i pozostawić do wyschnięcia.

Produkt występuje w trzech wariantach, gotowej wersji czarnej i białej, a także do barwienia na dowolny kolor z palety RAL. W wersji do barwienia, kolor uzyskujemy poprzez dodanie barwnika w wybranym przez siebie kolorze, dzięki temu można dostosować barwę maszyny pod swoje potrzeby.

Pozostaw komentarz