Renowacja elementów maszyn przemysłowych

Renowacja elementów maszyn przemysłowych

Renowacja i naprawa maszyn przemysłowych to nic innego jak przywrócenie ich stanu do pierwotnej używalności. Przemysł jest bardzo dynamiczny, a maszyny niemal stale użytkowane. Z biegiem czasu stają się wyeksploatowane i niezdatne do pracy. Zamiast je utylizować i kupować nowe, z powodzeniem można poddać je renowacji. To nie tylko ekologiczne rozwiązanie, ale pozwala również na duże oszczędności finansowe.

Jakie czynności zaliczamy do procesu renowacji?

Renowacja elementów maszyn przemysłowych polega na przeglądzie stanu technicznego, jak i gruntownym oczyszczeniu z wszelakich zalegających zanieczyszczeń. Proces renowacji obejmuje różnego rodzaju czynności, które mają na celu zmniejszenie przebiegu zużycia i utrzymanie urządzenia w odpowiedniej czystości. Każdy element jest czyszczony w bezpieczny dla niego sposób, najczęściej stosuje się w tym celu piaskowanie lub mycie ciśnieniowe, które nie tylko dokładnie oczyszcza, ale i delikatnie poleruje powierzchnię, jednocześnie przygotowując ją do dalszych czynności. Poszczególne części poddawane są diagnostyce i ocenie, które umożliwiają podjęcie decyzji o dalszych krokach.

Renowacja elementów maszyn przemysłowych to ważny, ale i wyjątkowo specyficzny wieloetapowy proces. Potrzeba do tego ogromu wiedzy i cierpliwości, pośpiech nie jest tu dobrym doradcą.

Eksploatacja i rdza to główne zagrożenia dla maszyn przemysłowych

Po dokładnym oczyszczeniu każdego z elementów maszyny należy je zabezpieczyć w odpowiedni sposób przed korozją i wpływem czynników zewnętrznych. Na rynku dostępnych jest wiele produktów ochronnych, ale zawsze warto sięgać po ten najlepszy i sprawdzony. Raptor jest produktem innowacyjnym, który tworzy szczelną powłokę zabezpieczającą nie tylko przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, które przyspieszają rdzewienie, ale i przed uszkodzeniami mechanicznymi. W przypadku maszyn przemysłowych jest to szczególnie istotne, bowiem te używane są niemal przez cały czas, a ich eksploatacja jest duża. Warto zaznaczyć, że lakier Raptor nadaje się nie tylko do elementów metalowych, ale także tych wykonanych z innych materiałów Jest to więc produkt uniwersalny.

Zużyte części nie nadające się do renowacji, wymieniane są na nowe. Po oczyszczeniu, osuszeniu i zabezpieczeniu elementów maszyn przemysłowych następuje ich ponowny montaż, a następnie przeprowadzane są testy funkcjonalności. Na koniec maszyna zostaje oklejona, a na etykiecie umieszcza się jej numer seryjny. Finalnie maszyna staje się praktycznie jak nowa i znów w pełni gotowa do użytku. Renowacja maszyn przemysłowych to poprawa wydajności firmy i redukcja kosztów wymiany urządzenia na nowe.

Pozostaw komentarz