Przygotowanie karoserii ciągnika rolniczego na żniwa

Przygotowanie karoserii ciągnika rolniczego na żniwa

Żniwa nadchodzą wielkimi krokami. Jest to trudny czas nie tylko dla rolników, ale także — a może nawet przede wszystkim — maszyn wykorzystywanych w trakcie żniw. W jaki sposób możemy przygotować się do prac w tym zakresie? Istotną rolę odgrywa m.in. stan karoserii ciągnika rolniczego czyli podstawowej maszyny wykorzystywanej w pracy przez rolnika.

Warto zapewnić mu skuteczną ochronę karoserii i elementów w szczególności przed:

  • niekorzystnymi warunkami pogodowymi — silne opady deszczu, do których dochodzi w czasie lata, oznaczają ryzyko pojawienia się rdzy na karoserii ciągnika rolniczego, co może przełożyć się na skrócenie żywotności poszczególnych komponentów lub nawet całego pojazdu,
  • skrajnie, wysokimi temperaturami oraz promieniowaniem ultrafioletowym (fale UV emitowane przez promienie słoneczne), które są sporym zagrożeniem w okresie letnich upałów,
  • czynnikami mechanicznymi - bardzo łatwo podczas żniw o takie uszkodzenia karoserii.

Taki stan rzeczy sprawia, że nadanie odporności karoserii ciągnika rolniczego na warunki atmosferyczne, zarysowania itp. jest konieczne To od niej w dużym stopniu zależy nieprzerwana praca i dłuższa trwałość maszyny. Jeśli chcesz zadbać o efektywną, a jednocześnie bezpieczną pracę ciągnika, przygotuj karoserię pojazdu do sezonu letniego.

Jak przygotować karoserię ciągnika rolniczego na czas żniw? Raptor, czyli skuteczna powłoka ochronna

Przygotowanie karoserii ciągnika rolniczego na żniwa to zadanie, którego sprawna realizacja wymaga zastosowania dedykowanych preparatów. Powinny one zapewnić doskonałą przyczepność do różnych powierzchni, w tym np. stali, aluminium, tworzywa sztucznego oraz plastiku. Preparaty te powinny dawać również ochronę przed wysokimi temperaturami i uszkodzeniami mechanicznymi, a jednocześnie tworzyć barierę ochronną przed rdzewieniem stali. W efekcie można będzie uniknąć częstego malowania i naprawy niszczejących komponentów, co oznaczałoby dodatkowe, zbędne koszty.

Skuteczną ochronę przed tego typu zabezpieczeniami jest w stanie zapewnić Raptor (dostępny w aerozolu, aczkolwiek możliwe jest nakładanie go na karoserię z użyciem wałka lub pistoletu lakierniczego). To, jakie rozwiązanie ostatecznie wybierzesz, powinno zależeć od takich czynników jak m.in. rozmiary powierzchni, którą chcesz zabezpieczyć przed niekorzystnymi czynnikami. Nakładanie warstw lakieru poliuretanowego Raptor jest prosta i nie powinna sprawić problemów nawet początkującym.

Wybór dedykowanego lakieru marki Raptor pozwoli w odpowiedni sposób zadbać o to, by karoseria ciągnika rolniczego i inne jego elementy były gotowe na sprostanie wymaganiom, jakie stawiasz maszynie podczas żniw.

Pozostaw komentarz