Preparat do zabezpieczenia zbiorników na propan

Preparat do zabezpieczenia zbiorników na propan

Zbiorniki na gaz płynny jakim jest propan, są powszechnie stosowane w gospodarstwach oraz przedsiębiorstwach z branży przemysłowej, transportowej, produkcyjnej itp. Niezależnie od tego w jakim celu się je wykorzystuje, konieczne jest ich prawidłowe użytkowanie oraz utrzymanie w odpowiednim stanie technicznym. W tym celu stosuje się np. preparat Raptor do zabezpieczenia zbiorników na propan zarówno tych naziemnych i podziemnych. Jakie korzyści można dzięki temu osiągnąć?

Raptor – wysokiej jakości preparat do zabezpieczenia zbiorników na propan

Raptor to produkt, który zapewnia ochronę powierzchni przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Co to oznacza? Odpowiedź jest prosta – Raptor pomaga uchronić powierzchnię przed takimi zagrożeniami jak czynniki atmosferyczne. Rozumie się przez to zarówno zawilgocenie powstałe wskutek opadów deszczu lub śniegu, jak i długotrwałe oddziaływanie promieni słonecznych w porze letniej.

Raptor jest również w stanie zabezpieczyć powierzchnię przed korodowaniem, destrukcyjnym działaniem soli itp.

Skuteczna ochrona dla zbiornika na propan to główna korzyść, na jaką możemy liczyć dzięki wykorzystaniu preparatu Raptor. Warto mieć na uwadze również fakt, że stosowanie tego środka należy do dość łatwych zadań z którym powinni poradzić sobie nawet osoby bez większego doświadczenia w tego rodzaju pracach. Aby nałożyć warstwę ochronną na zbiornik z propanem, w zależności od zasobów jakimi dysponujemy należy użyć takich narzędzi jak na przykład:

  • pistolet lakierniczy – dzięki temu możliwe jest uzyskanie powierzchni o jednolitej strukturze,
  • wałek – w takim wariancie efektem prac będzie powierzchnia o strukturze chropowatej.

Raptor jest preparatem, który można barwić na różne kolory. Najczęściej tego rodzaju rozwiązanie wykorzystywane jest w przypadku malowania karoserii pojazdów. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby zbiornik na propan móc pomalować lakierem Raptor zabarwionym na wybrany z dostępnej palety kolor. Wystarczy w tym celu zamówić wersję lakieru do barwienia oraz barwnik. Wymieszanie obu preparatów jest banalnie proste – wystarczy je połączyć. Tak przygotowany produkt jest od razu gotowy do użycia. Produkt występuje również w gotowych wersjach czarnej i białej. W tych wariantach nie trzeba stosować dodatkowego barwnika.

Raptor zabezpieczy nie tylko zbiornik na propan

Z użyciem preparatu ochronnego Raptor można zabezpieczyć nie tylko sam zbiornik na gaz propan, ale także – co jest równie ważne betonowy fundament na którym stoi. Jest to niezbędny element prywatnej instalacji gazowej wymagany prawem budowlanym, który jest stale narażony na oddziaływanie wilgoci.

Pozostaw komentarz