Pojazd buggy przygotowany do jazdy w trudnych warunkach

Pojazd buggy przygotowany do jazdy w trudnych warunkach

Jazda po bezdrożach potrafi dostarczyć ekstremalnych wrażeń. Trzeba do tego posiadać odpowiednio przygotowany pojazd, który nada się do jazdy w najtrudniejszym terenie - musi łączyć w sobie dużą moc, wydajny napęd i lekką konstrukcję. Pojazdy typu buggy nadają się do tego idealnie, a dzięki ich prostej budowie, możemy skonstruować je samodzielnie. Ważne jest, aby przygotować taki pojazd do jazdy w trudnych warunkach - najlepiej zastosować do tego preparat U-POL Raptor.

Trudne warunki terenowe - jak zabezpieczyć konstrukcję buggy krok po kroku?

Najważniejszym elementem pojazdu typu buggy jest jego charakterystyczna rama. Często zastępuje ona karoserię i wzmacnia konstrukcję pojazdu, na który działać będą silne przeciążenia. Podczas budowy pojazdu trzeba szczególnie zadbać o jej zabezpieczenie - osłabienie jej konstrukcji w wyniku korozji może mieć poważne konsekwencje.

Musimy zacząć od oczyszczenia powierzchni. W tym celu przeszlifujmy ją papierem ściernym i pokryjmy dwiema warstwami podkładu wytrawiającego lub epoksydowego. Zanim nałożymy powłokę Raptor, trzeba odczekać do wyschnięcia wcześniejszej warstwy lakieru. W przypadku ramy aluminiowej należy zastosować podkład epoksydowy.

Preparat ochronny Raptor można nakładać pistoletem lakierniczym lub wałkiem. Pistolet lakierniczy zapewnia jednolitą strukturę. Duże znaczenie ma rodzaj pistoletu - GUN/1 to końcówka zaprojektowana dla preparatu Raptor ze stałym przekrojem dyszy; GUN/VN zapewnia regulowaną dyszę dedykowaną profesjonalistom - konstrukcja buggy często posiada trudno dostępne miejsca. Decydując się na nakładanie preparatu wałkiem - co sprawdzi się na płaskich powierzchniach - należy zastosować wałek piankowy gruboziarnisty. Odmienne rodzaje wałków pozwolą na uzyskanie innej struktury.

Zaleca się zastosowanie 2-3 warstw preparatu Raptor z około godzinnym odstępem podczas aplikacji. Kolejne warstwy - w razie potrzeby - powinniśmy nakładać po wygrzaniu lub dobowym odstępie. Przez 72 godziny po aplikacji musimy unikać ekspozycji powłoki ochronnej na wodę.

Powłoka ochronna Raptor to drapieżny wygląd i najlepsze zabezpieczenie

Podstawowy kolor preparatu Raptor to czerń i biel. Dodając od 10 do 15% barwnika do wersji przeznaczonej do barwienia można dowolnie dostosować jego kolor do własnych potrzeb. Struktura powierzchni będzie odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz plamy nawierzchniowe, zabezpieczając pojazd przed niszczeniem i korozją. Dzięki temu nawet wielogodzinna jazda w błocie, śniegu, deszczu, wycieki oleju i paliwa oraz kontakt z substancjami chemicznymi nie będą w stanie uszkodzić zabezpieczonych elementów naszego buggy. Przygotowanie takiej powłoki ochronnej jest proste i zarazem niezwykle skuteczne.

Pozostaw komentarz