Podłoga w garażu czym zabezpieczyć

Podłoga w garażu czym zabezpieczyć

Betonowa podłoga znajdująca się w garażu jest narażona na działanie wielu czynników mechanicznych, a także na kontakt z różnymi substancjami o działaniu szkodliwym. Aby zabezpieczyć ją przed uszkodzeniami i znacznie zwiększyć jej trwałość, można np. zastosować specjalny poliuretanowy lakier Raptor, który pozwoli uzyskać gładką i trwałą powłokę. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat tego skutecznego produktu do zadań specjalnych.

Jak działa lakier poliuretanowy?

Lakiery poliuretanowe Raptor mają bardzo szerokie zastosowanie. Przede wszystkim są one stosowane w motoryzacji. Jest to środek chroniący karoserię. Dzięki niemu samochód jest w pełni zabezpieczony przed powstaniem różnych plam, zadrapań, a także przed solą, czy niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. W przypadku bagażówek środek ten jest także świetnym zabezpieczeniem przed poślizgiem. Po jego zastosowaniu każda powierzchnia jest gładka i w pełni elastyczna.

Jednak lakier poliuretanowy sprawdza się także do innych zadań. Można bez obawy zabezpieczyć nim podłogę betonową w garażu, aby ochronić się przed zniszczeniami i degradacją, a także inne betonowe wylewki czy posadzki.

Stosowanie lakierów poliuretanowych

Użycie lakierów poliuretanowych Raptor jest bardzo proste. Najlepszą metodą aplikacji jest malowanie natryskowe, dzięki czemu dana powierzchnia będzie także idealnie zabezpieczona przed działaniem zarówno niskich jak i wysokich temperatur, a produkt zostanie rozłożony równomiernie i z pewnością trafi do wszelkich zakamarków.
Dzięki właściwej aplikacji i wykorzystaniu lakierów najwyższej jakości, dana powierzchnia będzie odpowiednio zabezpieczona przez bardzo długi czas i można bez obawy wystawiać ją na działanie szkodliwych czynników.

Przed pomalowaniem podłogi w garażu lakierem poliuretanowym należy dokładnie przygotować powierzchnię. Jest to szczególnie ważne, ponieważ w przeciwnym razie lakier może nie spełnić swojego zadania. Trzeba zadbać o to, aby podłoże było całkiem suche, pozbawione kurzu, plam oleju oraz innych zanieczyszczeń. Można tego dokonać wykorzystując dwie metody:

  • Mechaniczne przygotowanie posadzki, poprzez jej szlifowanie. W ten sposób można się pozbyć wszelkich zanieczyszczeń i śmieci, a także otworzyć pory w posadzce. Po szlifowaniu podłoże należy dokładnie odkurzyć.
  • Chemiczne przygotowanie posadzki, dzięki wykorzystaniu specjalnych środków umożliwiających usunięcie plam oleju, a także innych zanieczyszczeń. Środek należy wetrzeć w podłoże przy pomocy specjalnych szczotek i pozostawić na kilkadziesiąt minut. Po tym czasie powierzchnię dokładnie spłukać.

Dzięki właściwemu przygotowaniu posadzki, uzyskany efekt z pewnością będzie bardziej trwały i skuteczny.
Profesjonalne lakiery poliuretanowe to świetne produkty, które umożliwiają skuteczne zabezpieczenie podłogi w garażu. Warto zdecydować się na ich użycie.

Pozostaw komentarz