Odpowiednie zabezpieczenie powierzchni pługów śnieżnych

Odpowiednie zabezpieczenie powierzchni pługów śnieżnych

Pługi śnieżne są nieodzowne przy usuwaniu zalegającego na drogach, chodnikach czy posesjach śniegu. Nazwa ta odnosi się zarówno do pojazdu ciężarowego wyposażonego w odkładnicę zbierającą śnieg, jak i do urządzenia, które można zamontować np. przy ciągniku rolniczym. Ich zadanie jest jednak takie samo. Pługi śnieżne ze względu na to, że mają częsty kontakt z wilgocią są bardzo narażone na występowanie rdzy oraz korozji. Ich powierzchnie muszą być więc odpowiednio zabezpieczone.

W jaki sposób zabezpieczyć pług śnieżny przed korozją?

W celu zabezpieczenia pługa śnieżnego najlepiej jest pokryć go środkiem zabezpieczającym przed wilgocią. Takim preparatem jest lakier Raptor. Jest to wielozadaniowy środek, który tworzy niezwykle trwałą i odporną na uszkodzenia powierzchnię. Nie straszne jest jej działanie promieni UV, wilgoci, środków chemicznych czy wysokiej temperatury. Lakier Raptor to środek uretanowy, który zabezpiecza powierzchnię przed rdzewieniem, korozją oraz solą drogową. Ze względu na woje właściwości sprawdza się doskonale do zabezpieczania pługów śnieżnych. Powierzchnia nim pokryta zyskuje nie tylko skuteczną ochronę, ale również doskonały wygląd. Można go stosować również w przypadku mocno zniszczonych powierzchni, gdyż świetnie odświeży ich wygląd.

Dodatkowe zastosowania lakierów Raptor

Lakiery Raptor są bardzo wydajne i można aplikować je na kilka sposobów: za pomocą pistoletu do baranka, pistoletu natryskowego HVLP, wałka lub pędzla. Bardzo szybko wysycha i można zastosować go na dowolnej powierzchni ze względu na doskonałą przyczepność. Powstała w ten sposób powłoka jest twarda i skutecznie zabezpiecza przed przenikaniem wody. Lakiery Raptor stosuje się do wzmacniania oraz odświeżania karoserii samochodów osobowych, terenowych, maszyn rolniczych i wszystkich innych sprzętów, które narażone są na uszkodzenia ze względu na warunki, w jakich pracują. Środek ten świetnie także wygłusza dźwięki i wibracje co dodatkowo podnosi komfort i bezpieczeństwo korzystania z pojazdów. Ze względu na to, że posiada on także właściwości antypoślizgowe to można z jego pomocą zabezpieczyć powierzchnie podłóg czy schodów. Nadaje się również do konserwacji podwozi samochodów, pokładów łodzi czy wnętrz zbiorników magazynowych. Dzięki uniwersalnemu zastosowaniu można wykorzystać jego niepowtarzalne właściwości do różnych celów. Środek ten dostępny jest w kolorze czarnym oraz wersji umożliwiającej zabarwienie go na dowolnie wybrany ocień. Jest to więc produkt, który zdecydowanie warto jest posiadać.

Pozostaw komentarz