Maszyny leśne - wykorzystanie farby poliuretanowej

Maszyny leśne - wykorzystanie farby poliuretanowej

Maszyny leśne to specjalistyczne pojazdy i urządzenia, które narażone są na skrajne warunki pracy. Podczas codziennej eksploatacji, największym zagrożeniem dla lakieru tych pojazdów jest ryzyko uszkodzeń mechanicznych tj. zarysowania, wgniecenia, otarcia. Oprócz tego niebezpieczeństwo stanowią również zmienne warunki atmosferyczne do których możemy zaliczyć deszcz, śnieg, mrozy i słońce. Nieprzerwana praca w takich warunkach w połączeniu z uszkodzeniami mechanicznymi prowadzi do tego, że elementy karoserii łatwiej ulegają procesowi korozji, który znacznie skraca żywotność maszyn. Tym samym zmusza użytkownika do częstszych napraw blacharskich, generując przy tym niepotrzebne koszty. Doskonałym rozwiązaniem aby w skuteczny sposób chronić powierzchnię maszyn leśnych jest środek natryskowy Raptor.

Korzyści ze stosowania Raptora

Uretanowy środek 2K o nazwie U-POL Raptor wykazuje bardzo wysoką trwałość oraz twardość. Dzięki temu doskonale zabezpiecza dowolną powierzchnię przed czynnikami zewnętrznymi. Dlatego też nałożenie na maszynę leśną powłoki Raptor przynosi wiele wymiernych korzyści:

  • Doskonale chroni przed rdzą i korozją.
  • Bardzo dobrze chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi (przetarciami, uderzeniami itp.).
  • Odporność na wysokie temperatury oraz odczynniki chemiczne jak oleje czy płyny eksploatacyjne.
  • Powłoka chroni także przed promieniowaniem UV oraz wodą.
  • Dostępny jest w trzech bazowych kolorach: czarnymbiałym i do barwienia. Istnieje możliwość skorzystania z barwnika, by uzyskać dowolną, pożądaną barwę.
  • Powłokę można nałożyć na kilka sposobów: pędzlem, wałkiem lub przy użyciu pistoletu do malowania.
  • Możliwe są różne wykończenia powłoki: od gładkiej, cienkiej powierzchni, przez grubą warstwę ochronną, aż po wykończenie antypoślizgowe.
  • Plastyczna struktura powłoki jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Jednak w skrajnych przypadkach może dojść do uszkodzenia. Wtedy jednak możliwe będzie błyskawiczne naprawienie powłoki, poprzez dołożenie kolejnej warstwy produktu - w odróżnieniu od innych, popularnych preparatów.

Zastosowanie preparatu U-POL Raptor zapewnia trwałą powłokę, która chroni pojazd w każdych warunkach. Przekłada się to na niższe koszty serwisowania maszyn leśnych - nie ma potrzeby częstego naprawiania lakieru maszyn. Brak korozji oznacza także większą żywotność urządzeń i pojazdów.

Popularność preparatu Raptor do maszyn leśnych

Środek U-POL Raptor zyskał ogromną popularność w Stanach Zjednoczonych. Powstało mnóstwo nagrań, na których widać wytrzymałość i trwałość powłok uretanowych opracowanych przez angielską firmę. To właśnie dzięki nim coraz więcej firm na całym świecie postanowiła wypróbować preparat na swoich maszynach. Dziś jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych środków do ochrony powłok lakierniczych. Miliony zadowolonych użytkowników na całym świecie stanowi doskonały dowód wyjątkowości tego produktu. Dlatego też warto wypróbować go także we własnym zakresie, nawet do ochrony tak narażonych na uszkodzenia urządzeń, jak maszyny leśne.

Pozostaw komentarz