Maszyny górnicze – Raptor w najtrudniejszych warunkach

Maszyny górnicze – Raptor w najtrudniejszych warunkach

Maszyny górnicze, takie jak ładowarki, kruszarki czy przesiewacze, na co dzień pracują w ekstremalnie trudnych warunkach. Podczas pracy narażone są szczególnie na uszkodzenia mechaniczne i odpryski. Właśnie dlatego muszą być one maksymalnie odporne i wytrzymałe. Jednym z elementów przygotowania maszyn górniczych na czas eksploatacji jest odpowiednie zabezpieczenie karoserii. Jaki środek najlepiej sprawdzi się w tym zadaniu?

Maszyny górnicze, a bardzo trudne warunki pracy

Do najczęściej wykorzystywanych maszyn górniczych zalicza się przede wszystkim różnego rodzaju koparko ładowarki, których zadaniem jest ładowanie i przenoszenie ładunków na krótkich dystansach. Poza tym w górnictwie niezbędne są również takie urządzenia jak kruszarki, przesiewacze oraz całe zakłady stacjonarne. Maszyny te są odpowiednio wyposażone i dostosowane do rodzaju obsługiwanych ładunków.

Cechą charakterystyczną tej branży jest to, że maszyny muszą pracować w naprawdę trudnych warunkach. Oprócz szkodliwego działania warunków atmosferycznych urządzenia górnicze narażone są szczególnie na uszkodzenia mechaniczne. Jest to spowodowane pracą z ładunkami sypkimi, wydobywanymi w otoczeniu skał i kamieni. Dlatego maszyny górnicze są tak podatne na awarie oraz uszkodzenia karoserii.

Jak zabezpieczyć karoserię maszyn górniczych?

Maszyny górnicze, tak jak wszystkie maszyny, muszą być regularnie serwisowane i konserwowane. Takie działania znacznie zmniejszają ryzyko wystąpienia awarii urządzenia w trakcie pracy oraz przedłużają okres jego przydatności. Karoseria maszyn górniczych również powinna podlegać regularnej konserwacji. Ważne, aby wykorzystać do tego odpowiedni preparat, który sprosta trudnym warunkom, w jakich maszyna pracuje.

Dobrym i sprawdzonym rozwiązaniem jest zabezpieczenie karoserii preparatem Raptor. Jest to środek uretanowy, który charakteryzuje się trwałością i odpornością. Zabezpiecza karoserię przed rdzą, korozją, solą, wilgocią oraz skrajnie niskimi bądź wysokimi temperaturami. Powłoka, jaką tworzy preparat, jest twarda, dzięki czemu bardzo mocno chroni przed przetarciami, zadrapaniami oraz innymi urazami mechanicznymi, które w przypadku branży górniczej są nieuniknione. Produkt daje efekt struktury i występuje na rynku w kolorze czarnym, białym lub w wersji do rozrobienia z dowolnym kolorem. Oprócz wysokiej ochrony wpasowuje się również w kolorystykę maszyny.

Maszyny górnicze każdego dnia wystawiane są na ciężkie warunki pracy. Dlatego tak ważne jest zabezpieczanie ich przed uszkodzeniami. Odpowiednia jej konserwacja daje gwarancję wytrzymałości i doskonałej ochrony, która przedłuży jej żywotność.

Pozostaw komentarz