Jak zabezpieczyć żeliwo przed korozją?

Jak zabezpieczyć żeliwo przed korozją?

Żeliwo jest stopem żelaza, który wyróżnia się przede wszystkim trwałością i twardością. Dzięki temu jest to doskonały materiał do wykonywania takich elementów jak balustrady, bramy, a nawet meble ogrodowe. Aby elementy wykonane z żeliwa służyły jak najdłużej trzeba je jednak odpowiednio zabezpieczyć.

Żeliwo jest materiałem o szerokim zastosowaniu. Można zrobić z niego elementy maszyn, pieców, części samochodowe. Żeliwo można także powszechnie spotkać w domach i ogrodnictwie. To właśnie z żeliwa powstają części krzeseł, ławek, czy stołów ogrodowych. Na rynku dostępne są również meble w całości odlane z tego materiału.

Niestety żeliwo ma to do siebie, że z czasem zaczyna rdzewieć i wyglądać mało estetycznie. Stop żelaza i węgla w łatwy sposób ulega korozji. Niezabezpieczone elementy, które wystawione są na działanie czynników atmosferycznych takich jak deszcz, śnieg i wiatr oraz promienie słoneczne z czasem tracą swoje właściwości. Jak w takim razie odpowiednio zabezpieczyć żeliwo, aby służyło przez długie lata, a jednocześnie wyglądało elegancko i z klasą?

Co trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem malowania żeliwa

Malowanie żeliwa jest łatwe i nie powinno sprawić większych problemów. Wątpliwości pojawiają się jednak, kiedy trzeba wybrać odpowiednią powłokę. Rynek preparatów do zabezpieczani różnych powierzchni pęka od możliwości, jednak nie każdy preparat nadaje się do tego procesu. Dlaczego żeliwa nie wolno malować zwykłą farbą? Odpowiedź jest prosta, ponieważ nie będzie się ona odpowiednio trzymać powierzchni, a co za tym idzie nie zabezpieczy jej odpowiednio przed czynnikami zewnętrznymi. Największym wyzwaniem w trakcie malowania żeliwnych elementów jest ryzyko powstania na powierzchni brzydkich zmarszczeń, bąbli i innych nierówności.

Malowanie żeliwa – produkt Raptor jest idealnym rozwiązaniem

Najlepszym wyborem będzie farba poliuretanowa Raptor. Tworzy on na powierzchni trwałą powłokę ochronną, która jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, a także czynniki atmosferyczne i chemiczne. Co ważne preparat jest elastyczny, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w przypadku nieregularnych i wymagających powierzchni.

Raptor jest specjalistycznym lakierem wykazującym odporność na szkodliwe działanie promieni słonecznych, które wpływają na blaknięcie koloru. Dzięki swoim właściwościom wodoszczelnym, tworzy jednolitą powłokę zatrzymującą wilgoć, jednocześnie niwelując proces rdzewienia i korozji. Raptor jest szybki i łatwy w aplikacji oraz wyróżnia się doskonałą przyczepnością, bijąc konkurencję na głowę.

Zabezpieczenie elementów żeliwnych przed korozją za pomocą Raptora zapewnia im nie tylko dłuższą żywotność ale i świetny wygląd dzięki bogatej palecie barw.

Pozostaw komentarz