Jak zabezpieczyć sprzęt gospodarstwa rolnego na sezon

Jak zabezpieczyć sprzęt gospodarstwa rolnego na sezon

Miesiące zimowe to czas, kiedy większość maszyn i urządzeń rolniczych nie jest potrzebna w gospodarstwie. Gdy przyjdzie wiosna, muszą one nadawać się do użytku bez problemów, awarii i nieprzewidzianych usterek. Należy więc zadbać o ich prawidłowe zabezpieczenie w sezonie zimowym. Jak to zrobić, jakich preparatów używać? Odpowiedź znajduje się w poniższym artykule!

Sezon zimowy, czyli słowo o zabezpieczaniu maszyn i urządzeń rolniczych

Na początku należy oczyścić maszyny i urządzenia rolnicze z piasku, błota, pyłu i innych zabrudzeń. W tym celu warto użyć wody pod ciśnieniem. Dotrze ona nawet do miejsc, do których dostęp jest trudniony. Czyszczenie można również przeprowadzać za pomocą roztworów alkalicznych czy środków emulgujących.
Kolejny krok to sprawdzenie powłok lakierniczych. Jeśli dostrzeżemy korozję, trzeba natychmiast ją wyeliminować, na przykład przy użyciu drucianej szczotki albo papieru ściernego czy szlifierki. Powłoki należy odtłuścić i pokryć warstwą podkładową. Następnie trzeba wybrać odpowiedni lakier, którym pokryjemy powierzchnię. Warto przyjrzeć się ofercie lakierów marki Raptor, które dostępne są od ręki w Naszym sklepie internetowym. Produkt ten jest niezwykłej jakości i trwałości, wyróżniając się tym samym na ryku spośród innych produktów tego typu.

Konserwacja i preparaty

Elementy robocze maszyn konserwujemy za pomocą dostępnych na rynku preparatów. Na szczególną uwagę powinniśmy zwrócić uwagę na bogatą ofertę lakierów uretanowych marki Raptor.
Powłoki nałożone za pomocą tego środka mają szereg właściwości, oto kilka z nich:

  • niesamowitą efektywnością (środki od Rapotra świetnie zabezpieczają karoserię przed rdzą);
  • trwałością (malowane preparatami od Raptora powłoki są twarde, trwałe i niezwykle wytrzymałe);
  • błyskawicznym schnięciem;
  • łatwością aplikacji wszelkich preparatów.

Nanoszenie preparatów można wykonywać za pomocą zwykłego pędzla lub przy użyciu sprężarki powietrza wyposażonej w pistolet do malowania.

Zabezpieczanie maszyn przed czynnikami zewnętrznymi

Czynniki atmosferyczne często negatywnie wpływają na maszyny i urządzenia rolnicze. Sprawiają też, że słabej środki konserwujące zmywają się i przestają spełniać swoją funkcję. To kolejny argument przemawiający za tym aby koniecznie zainteresować się lakierami Raptor, dzięki którym utworzona nimi powłoka jest trwała przez wiele lat i gwarantuje odpowiedni stopień zabezpieczenia powierzchni. Maszyny rolnicze warto postawić w pomieszczeniach przeznaczonych do ich przechowywania lub okryć plandeką. Osłoni je ona przed deszczem i śniegiem.
Warto również zadbać o to, by parujące podłoże nie doprowadziło do osiadania wilgoci na maszynie, więc pomieszczenia, w których maszyny przebywają, powinny być wentylowane w odpowiedni sposób.

Pozostaw komentarz