Jak skutecznie zabezpieczyć powierzchnie kombajnu przed sezonem

Jak skutecznie zabezpieczyć powierzchnie kombajnu przed sezonem

Polscy rolnicy słyną z gospodarności, przezorności i dbałości o swoje maszyny i urządzenia. Stojący u progu żniw właściciele i użytkownicy kombajnów chętnie wybierają specjalistyczny uretanowy środek ochronny marki Raptor, pozwalający na skuteczne zabezpieczenie powierzchni kombajnu przed sezonem.

Przed czym zabezpieczać powierzchnię kombajnu przed sezonem, aby po sezonie nie żałować?

Maszyna ta przeznaczona jest do pracy głównie latem - w czasie wysokich temperatur i dużego narażenia na promieniowanie UV. Dlatego zalecane jest pokrycie jej karoserii środkiem ochronnym Raptor chroniącym właśnie przed tymi czynnikami. Wykonanie takiego procesu konserwacji przedłuży żywotność kombajnu i pozwoli rolnikowi oszczędzić pieniądze, które wydać musiałby na uzupełnianie ubytków lub wymianę elementów pokrycia.

Zdajemy sobie sprawę, że kombajn ma przede wszystkim niezawodnie spełniać swoją rolę i zarabiać. Intensywna praca, konieczność manewrowania w kurzu, błocie, współpraca z innymi maszynami w ruchu narażają go często na zarysowania i odpryski spowodowane w sposób mechaniczny. Bardzo często problemy pojawiają się dopiero później jako samoistne pękanie powłok lakierniczych będące skutkiem wcześniejszych uderzeń i zabrudzeń, oddziaływań czyników fizycznych i chemicznych. Stosując na karoserię preparat ochronny Raptor zdecydowanie poprawimy trwałość elementów kombajnu.

Kiedy pogoda nie sprzyja, i nie ma innego wyjścia - zboże koszone jest również na mokro, po czym dosuszane jest ono w suszarni. Pracując kombajnem w takich warunkach atmosferycznych narażamy maszynę na wielogodzinny kontakt w wilgocią i kurzem. Jeśli zabezpieczymy jego powierzchnię w odpowiedni sposób przed wyjazdem w pole, zmniejszymy ryzyko korozji elementów metalowych i ułatwimy późniejsze oczyszczanie. Natryskowe środki ochronne firmy Raptor chronią przed zaplamieniem i utrudniają wnikanie zanieczyszczeń w każdą pokrytą sobą powierzchnię.

Renowacja i zabezpieczenie dużej powierzchni kombajnu może być szybkie i efektywne

Celem przyśpieszenia prac mających na celu zabezpieczenie karoserii i innych elementów kombajnu wykorzystujemy następujące właściwości środka ochronnego Raptor:

  • prostotę przygotowania preparatu do pracy na zasadzie: wstrząśnij - używaj korzystając z wariantu produktu dostępnego w areozolu,
  • zdolność szybkiego schnięcia,
  • łatwą aplikację natryskową za pomocą pistoletu lakierniczego,
  • wysoką przyczepność preparatu do malowanej powierzchni.

Koniecznie trzeba wspomnieć że lakiery poliuretanowe dostępne są w bogatej palecie barw. Wystarczy podczas zakupu wybrać wersję do barwienia i barwnik w kolorze, który nas interesuje. Istnieje zatem możliwość personalizacji wyglądu całego kombajnu lub jego poszczególnych elementów. Produkt ten występuje także w dwóch gotowych wariantach czarnym i białym. Dzięki temu, że nie wymagają one zakupu dodatkowego barwnika możemy zmniejszyć koszty związane z materiałem potrzebnym do polakierowania kombajnu.

Pozostaw komentarz