Jak przygotować powierzchnię do malowania lakierem Raptor

Jak przygotować powierzchnię do malowania lakierem Raptor

Raptor to wysokiej klasy natryskowy środek ochronny, który dodatkowo może zostać zabarwiony na dowolny kolor. Zyskał popularność wśród klientów dzięki swoim właściwościom antykorozyjnym. Może zostać zastosowany na dowolnym materiale, chroniąc go przed rdzą, wilgocią oraz wysokimi temperaturami. Przygotowanie w odpowiedni sposób powierzchni do malowania lakierem Raptor pozwoli uzyskać najlepszy efekt.

Wstępna preparacja metalu

Zanim przystąpimy do natryskowego nakładania lakieru Raptor, warto poświęcić czas na wstępne przygotowanie nawierzchni metalowych. Jeśli na obszarze przeznaczonym do malowania nadal znajduje się stary lakier, powierzchnia musi zostać rzetelnie oczyszczona. Należy zedrzeć stare warstwy barwnika, a nawierzchnie wyczyścić preparatem odtłuszczającym. Podczas tego etapu powinniśmy zadbać o odpowiednie wygładzenie materiału. Warto w tym celu przeszlifować nawierzchnię papierem ściernym. Jeśli używamy lakieru Raptor do malowania felg stalowych lub aluminiowych, poddajmy je wcześniej piaskowaniu. Następnym krokiem będzie nałożenie podkładu wytrawiającego ACID#8, który dokładnie oczyści metal lub aluminium. Wystarczy 15 do 20 minut, aby środek wysechł i możemy przystąpić do natrysku lakierem Raptor. To ważne, aby nie pominąć żadnego z kroków, gdyż przygotowanie zadecyduje o końcowym efekcie i trwałości całego procesu.

Nakładanie Raptora na niemetalowe powierzchnie

Drewno i Sklejka

Natryskowe nakładanie lakieru Raptor jest również możliwe do wykonania na drewnie i sklejce. Pracę rozpoczynamy od oczyszczenia i przeszlifowania obrabianych powierzchni. Jeśli dodatkowo używaliśmy wody do oczyszczenia drewna, należy odczekać do całkowitego wyschnięcia materiału. Tak przygotowaną powierzchnię możemy bezpośrednio malować lakierem Raptor.

Beton

Jeśli powierzchnia jest czysta, możemy od razu przystąpić do natryskowego nakładania lakieru Raptor. Natomiast gdy beton został uszczelniony, należy dokładnie zeszlifować jego nawierzchnię. Podobnie sprawa ma się z plamami z ropy czy oleju, które musimy precyzyjnie wyczyścić przed malowaniem.

Plastik i włókno szklane

Raptor doskonale spisuje się również na tworzywach sztucznych. Zanim przystąpimy do malowania, należy wygładzić powierzchnię za pomocą papieru ściernego. Przy takich materiałach kolejnym krokiem będzie zastosowanie aktywatora przyczepności GRIP#4. Po wyschnięciu jeszcze raz delikatnie szlifujemy tworzywo i nakładamy lakier Raptor.

Odpowiednie przygotowanie do lakierowania Raptorem

Najlepsze środki do lakierowania nawierzchni nie tylko chronią przed korozją, ale również nadają piękny wygląd. Dokładne przygotowanie powierzchni do malowania lakierem Raptor pozwoli nam na uzyskanie najlepszego efektu.

Pozostaw komentarz