Duża żywotność maszyn komunalnych

Duża żywotność maszyn komunalnych

Maszyny komunalne są nieocenioną pomocą podczas porządkowania przestrzeni publicznych oraz terenów podmiejskich. Dzięki swojej pracy wpływają pozytywnie na środowisko naturalne i komfort życia mieszkańców. Dzięki nim sprzątanie i czyszczenie ulic, chodników oraz terenów zielonych jest niezwykle proste i bezproblemowe. Jednak aby cieszyć się ich wydajną pracą, konieczne jest zachowanie maszyn w odpowiedniej sprawności.

Jak wpłynąć na żywotność maszyn komunalnych?

Maszyny komunalne to najczęściej zamiatarki ciągnikowe, kosiarki, pługi i posypywarki. Służą do utrzymania czystości oraz zapewnienia bezpieczeństwa w terenach zabudowanych, a także poza nimi. Ze względu na pracę, którą wykonują, konieczne jest zachowanie ich w dobrym stanie. Mają one bowiem do czynienia z wieloma czynnikami, które negatywnie wpływają na ich żywotność. Możemy do nich zaliczyć między innymi:

  • wpływ czynników atmosferycznych,
  • wysokie i niskie temperatury,
  • sól, piasek,
  • substancje chemiczne i zanieczyszczenia.

Dlatego też, aby zachować ich pełną sprawność, konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie powłok zewnętrznych przed działaniem warunków atmosferycznych oraz przed uszkodzeniami mechanicznymi.

W tym przypadku najlepiej sprawdzi się preparat o nazwie Raptor. Jest to natryskowy środek stosowany powszechnie do tworzenia odpornej powłoki ochronnej do karoserii. Wykorzystuje się go w wielu branżach, najczęściej jednak w motoryzacji. Jest to w pełni oryginalny produkt zapewniający trwałe i widoczne rezultaty niezależnie od rodzaju powierzchni na której jest aplikowany. Zastosowany na elementy maszyn komunalnych pozwoli uzyskać wytrzymałą i trwałą powłokę, która wpłynie pozytywnie na ich żywotność.

Raptor - uretanowy środek do zadań specjalnych

Stosując środki do zabezpieczenia karoserii oraz elementów zewnętrznych, tworzy się szczelne i wytrzymałe powłoki ochronne, niezbędne w przypadku różnych rodzajów pojazdów oraz maszyn. Raptor to produkt, który pozytywnie wpływa na stan wszystkich aplikowanych elementów, skutecznie uodparniając je na zarysowania, zniszczenia, wpływ warunków atmosferycznych, działanie promieni słonecznych i innych czynników. Jest to środek w pełni wodoodporny, tworzący trwałe i elastyczne powłoki o wysokiej przyczepności do dowolnych materiałów. Swoją przyczepność uzyskuje po uprzednim zastosowaniu podkładu, przeznaczonego do powierzchni, która będzie lakierowana. Produkt występuje w trzech wariantach kolorystycznych, czarny, biały i do barwienia. Wersja do barwienia pozwala na uzyskanie dowolnego koloru z palety RAL, poprzez dodanie barwnika. Farby i lakiery Raptor pozwalają w znacznym stopniu ograniczyć wydatki związane z naprawą oraz konserwacją powłok lakierniczych. Warto sprawdzić jego możliwości również w przypadku maszyn komunalnych, które zdecydowanie bardziej narażone są na działanie wielu negatywnych czynników zewnętrznych.

Pozostaw komentarz