Czym pomalować i jak zabezpieczyć ławki w parku

Czym pomalować i jak zabezpieczyć ławki w parku

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu, zwłaszcza w sezonie letnim, to prawdziwa przyjemność oraz inwestycja we własne zdrowie. Zewnętrzne powierzchnie użytkowe narażone są jednak na nieustanne działanie warunków atmosferycznych i innych szkodliwych czynników, dlatego wymagają szczególnej ochrony. Abyśmy zatem mogli cieszyć się kontemplacją przyrody w cieniu drzew, musimy należycie zadbać o parkowe i ogrodowe ławki, przeprowadzając ich cykliczne renowacje. W jaki sposób zrobimy to rzetelnie i skutecznie?

Przygotowywanie ławki do malowania

Jednym z najlepszych produktów do szybkiego i sprawnego odnawiania powierzchni jest lakier Raptor. Główną jego zaletą jest jego uniwersalność zastosowania, możliwość stosowania go na rożnych powierzchniach. Ławki wykonane są zazwyczaj z połączenia drewna i metalu. Nawet, jeżeli są bardzo zniszczone a ich stan zdaje się być fatalny, możemy dać im tzw. drugie życie. Drewniane deski musimy przede wszystkim oczyścić z wszelkich zabrudzeń i niepotrzebnych elementów, a następnie wysuszyć. Nigdy nie nakładamy preparatów na wilgotne czy zabrudzone powierzchnie, bo takie działanie będzie mijało się z celem. Powierzchnie drewniane, które były już wcześniej malowane, powinniśmy dla pewności lekko zeszlifować. Elementy metalowe jak np. nogi ławki musimy wygładzić i zmatowić papierem ściernym, zaś przed zastosowaniem lakieru Raptor, warto zastosować podkład wytrawiający.

Raptor - działanie i właściwości preparatu

Sekret efektywnego działania produktu Raptor tkwi w jego prawidłowym użyciu, czyli m.in. odpowiednim zmieszaniu proporcji zgodnie z wytycznymi producenta. Preparat możemy nakładać bezpośrednio wałkiem, lecz w przypadku powierzchni trudno dostępnych i o nieregularnych kształtach lepiej sprawdzi się pistolet natryskowy. Aby ławka prezentowała się pięknie, a jednocześnie zyskała należytą powłokę zabezpieczającą przed wilgocią czy uszkodzeniami mechanicznymi, musimy nałożyć 2-3 warstwy preparatu w około godzinnych odstępach czasu. Raptor wykazuje zalety takie jak:

  • szybkie wysychanie,
  • łatwość aplikowania,
  • estetyczny wygląd malowanych powierzchni,
  • wygładzanie podłoża i poprawienie jego przyczepności,
  • tworzenie bariery ochronnej na meblach parkowanych i ogrodowych.

Długotrwałe efekty zastosowania Raptora w praktyce

Gama produktów Raptor pozwala w szybki sposób odnawiać stare meble i sprzęty, dzięki czemu oszczędzamy czas i pieniądze. Składowane w piwnicy lub przydomowym garażu uznane za nieprzydatne mogą po odnowieniu odzyskać swoją pierwotną funkcjonalność i nowy wygląd.
Środki uretanowe mają kilka istotnych zalet. Przede wszystkim lakier nie wchodzi w silne reakcje z podłożem, na którym jest aplikowany. Dzięki temu można nakładać je na niemal każdy rodzaj farby. Największą zaletą produktu jest jego niesamowita trwałość na uszkodzenia mechaniczne, czynniki atmosferyczne, w tym promienie UV. Dzięki temu kolor nie ulega matowieniu.

Pozostaw komentarz