Betonowe schody które przetrwają zimową porę

Betonowe schody które przetrwają zimową porę

Produkty firmy Raptor umożliwiają zabezpieczenie betonowych schodów w łatwy i szybki sposób. Bardzo dużym atutem jest możliwość wyboru kolorystyki, co sprawia, że można dopasować wygląd schodów do własnej wizji. Dowiedz się jak można zadbać o zabezpieczenie betonowych schodów przed zimową aurą, aby były one trwałe i bezpieczne w użytkowaniu.

Szybko i bez większych kwalifikacji – łatwe malowanie farbą poliuretanową

Charakterystyka produktów Raptor sprawia, że w łatwy sposób, możemy samodzielnie zadbać o zabezpieczenie interesujących nas powierzchni. Dodatkowym ułatwieniem, są wskazówki umieszczone na stronie producenta. Wystarczy odszukać interesującą nas powierzchnię, którą chcemy zabezpieczyć i z łatwością znajdziemy instrukcję krok po kroku jak skutecznie wykonać prace – włączając w to film instruktażowy, na którym profesjonaliści przeprowadzają krótkie szkolenie. Powłoki Raptor można nakładać na kilka sposobów. Najszybszym jest użycie podstawowego pistoletu do Raptora GUN/1, dzięki któremu szybko i dokładnie można pokryć większe powierzchnie. Używanie pistoletu HVLP wymaga rozcieńczenia preparatu. Środek można swobodnie nałożyć także za pomocą pędzla czy wałka, co sprawia, że nie trzeba się zaopatrywać w dodatkowe profesjonalne narzędzia.

Jak zabezpieczyć betonowe schody RAPTOREM ?

Wszelkie zabrudzenia wymagają usunięcia – należy je zeszlifować za pomocą cykliniarki lub innej szlifierki oscylacyjnej. W przypadku gdy schody zostały pobrudzone olejem czy innymi zabrudzeniami na bazie ropy naftowej niezbędne będzie wyczyszczenie ich środkami przeznaczonymi do tego rodzaju zabrudzeń.

Po czynnościach oczyszczających należ zastosowań Grunt do betonu dostępny w każdym składzie budowlanym następnie można śmiało przystąpić do aplikacji preparatu. Niezależnie od użytej techniki aplikacji mamy wpływ na uzyskaną strukturę powierzchni. W przypadku pistoletów zależy ona od ustawionego ciśnienia i odległości z jaką przeprowadzamy aplikuję. Przy nakładaniu wałkiem zależy ona od samego narzędzia, pamiętać jednak należy, że wałek powinien być przeznaczony do nakładania grubych strukturalnych powłok. Do uzyskania pożądanego efektu niezbędne jest nałożenie dwóch, trzech warstw średniej grubości z godzinnymi przerwami pomiędzy nimi.

Dodatkowe cechy przemawiające na korzyść RAPTORA

Należy pamiętać, że produkt w podstawowej jego wersji nie jest preparatem odpornym na poślizg. W celu uzyskania takiego efektu niezbędne jest użycie dodatku antypoślizgowego Traction. To właśnie ten preparat dodany do ostatniej z nakładanych warstw sprawi, że schody będą w pełni antypoślizgowe. W tym miejscu warto dodać, że mamy wpływ na kolor schodów. Wystarczy że zakupimy Raptora do barwienia oraz wybrany barwnik by uzyskać schody w wybranej przez siebie kolorystyce.

Po zakończeniu powyższych prac możemy się w pełni cieszyć „nowymi” schodami, które będą świetnie zabezpieczone na długie lata.

Pozostaw komentarz